Od zarania dziejów wierzono, że istnieją produkty, które działają pobudzająco na organizm człowieka. Od greckiej bogini miłości, Afrodyty, pochodzi właściwie nazwa "afrodyzjak". Wiele z tych składników to składniki, których używamy na co dzień w kuchni: owoce, warzywa i zioła, przyprawy, owoce morza. Czy można zwiększyć libido poprzez jedzenie? Jakie jest prawdziwe działanie afrodyzjaków i gdzie można je znaleźć.

W jaki sposób działają afrodyzjaki?

Głównym celem spożywania pokarmów, które są uważane za afrodyzjaki, jest obudzenie zmysłów partnera. Uważa się, że zwiększają one energię i wigor, a także wzmacniają organizm, zwiększają płodność i potencję. Według starożytnych receptur powinny być stosowane z umiarem, ponieważ tylko w ten sposób mają szansę wykazać swoje działanie. Przez długi czas nie wiadomo, że określone produkty posiadają konkretne właściwości. Babcymi środkami na przeziębienia są czosnek i cebula, natomiast imbir zwalcza mdłości. Te produkty spożywcze są wynikiem zawartych w nich związków, witamin i minerałów. Mogą one mieć różnorodne działanie na organizm, m.in. pomagać w chorobie i dodawać energii do amorów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na cynk, selen i magnez, ale także inne właściwości tych produktów. Ważne są również aromaty, smaki i kształty, które pobudzają zmysły.

Czy afrodyzjaki faktycznie są skuteczne? Nie szkodzą, nawet jeśli nie działają. Większość z nich można znaleźć w domu, więc warto je kupić. Praktyka jednak często pokazuje, że w ludowych wierzeniach przekazywanych przez pokolenia jest trochę prawdy.

Afrodyzjaki w domowej kuchni

Kolacja przy świecach to świetny sposób na rozpoczęcie romantycznego wieczoru tylko we dwoje. Jest to korzystne rozwiązanie. Atmosfera towarzysząca tej chwili wzmaga pożądanie. Dlatego pierwsza osoba, która zje, powinna być zadowolona z posiłku opartego na afrodyzjaku. Afrodyta, bogini miłości, wyłoniła się z morskiej piany. Na stół powinny więc trafić owoce morza: małże, ostrygi, krewetki z kawiorem, raki, kalmary, kawior, krewetki, kraby, raki i tak dalej. Te pokarmy są bogate w kwasy omega, cynk i inne minerały, które zapewniają witalność i energię życiową. Ale, to nie są jedyne dania, które możesz zaoferować swojemu partnerowi.

Również jajka, trufle i seler, a także fasola, soja, dynia, marchew i inne rośliny strączkowe mają działanie stymulujące. Na deser idealne są owoce oblane czekoladą, zwłaszcza truskawki, poziomki i gruszki. Warto również wykorzystać rozgrzewające właściwości niektórych przypraw, takich jak kardamon i chili, imbir, cynamon, imbir, pieprz czy szafran. Do afrodyzjaków zalicza się bazylię, oregano, czosnek i pieprz. Szampan lub doskonałe wino przyspieszy krążenie krwi, dzięki czemu oboje będziecie bardziej zrelaksowani i gotowi do uprawiania miłości.

Warto przeczytać