Jak odpocząć od codziennego zgiełku życia w mieście, pracy i stresu? Podczas gdy zagraniczne wakacje mogą być kosztowne i nie zapewnić pożądanego relaksu, więcej osób decyduje się na wakacje na łonie natury. Takie wakacje oferują wiele korzyści, w tym agroturystykę, nieprzetworzoną żywność i możliwość spędzenia czasu na łonie natury. Dlaczego nie wybrać się na wieś, czy nad jezioro zamiast do kurortu?

Eko-wakacje nie są tylko dla dzieci

Wakacje na łonie natury często kojarzą się z radosnymi wspomnieniami z dzieciństwa, wyjazdami do krewnych lub dziadków, beztroskimi czasami. Poranki zaczynają się od piania koguta, śniadanie to kromka świeżo upieczonego chleba, mleko prosto od krowy, a potem czas na zabawę w stogu siana lub sen pod gwiazdami. Dziś ten rodzaj wakacji nie jest przeznaczony tylko dla dzieci. Wielu dorosłych również korzysta z tego typu wakacji. O ile zorganizowane wakacje mogą być złym sposobem na urlop, o tyle można cieszyć się naturą i oddychać świeżym powietrzem.

Istnieje wiele opcji. Agroturystyka jest popularnym wyborem od wielu lat. Niektórzy chcą uciec od e-maili i szukają ciszy i spokoju. Inni chcą spędzać czas na świeżym powietrzu i uczestniczyć w codziennych pracach gospodarskich. Dzięki bliskości lasów, jezior czy łąk można zapomnieć o codziennych obowiązkach. Domowe posiłki przygotowywane i serwowane przez właścicieli przypominają dzieciństwo.

Natura i odpoczynek

Częstym powodem odchudzania jest spędzanie czasu na łonie natury. Wakacje dietetyczneto popularny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poznanie nowych przepisów na smaczne, niskokaloryczne posiłki. Wiele ośrodków spa oferuje specjalne pakiety pobytowe, które obejmują rekreację na świeżym powietrzu, lekkie jedzenie, relaks i zdrową dawkę ćwiczeń. Aerobik, jazda konna i nordic walking to jedne z wielu sportów, które mogą pomóc Ci się zrelaksować i schudnąć. Możesz również skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które oparte są na produktach organicznych, takich jak glinki i błota, algi lub ekstrakty roślinne.

Czy urlop można spędzić na łonie natury? Tak, można. W Augustowie i Krynicy jest wiele gospodarstw, które oferują wakacje w pobliżu pięknej polskiej przyrody. Możemy wypocząć w otoczeniu piękna przyrody, będąc jednocześnie blisko miasta. Bez problemu można wypożyczyć rower, zaplanować trasę, a następnie wyruszyć na niepowtarzalną przygodę po okolicznych atrakcjach. Piknik na łące to świetny sposób na spędzenie wakacji blisko natury.

Warto przeczytać