Święta to czas, kiedy ludzie zazwyczaj przestają liczyć kalorie i skupiają się na jakości swoich posiłków. Jest tak wiele pysznych świątecznych potraw... To kulinarne szaleństwo dla wielu może prowadzić do dodatkowych kilogramów i problemów zdrowotnych. Warto zrezygnować z tradycyjnych przepisów i zastąpić je zdrowymi, lekkostrawnymi potrawami dla dobra swoich bliskich.

12 przepisów na dania wigilijne

Tradycja nakazuje, by na Wigilię podać dwanaście potraw. Ale, można zmniejszyć tę liczbę i postawić na jakość. Lepiej przygotować kilka potraw i używać tylko ekologicznych produktów. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i podniesienie jakości posiłków dla całej rodziny.

Przepis na karpia wigilijnego

O tym, że ryby są dobre dla Ciebie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale jeśli król świątecznego obiadu, karp, jest smażony i podawany w panierce obciążonej tłuszczem, to niewiele z jego zdrowotnych właściwości zostanie zachowane. Lepiej unikać tej metody wigilijnego gotowania i zamiast tego ugotować karpia na parze lub upiec.

Zdrowe Święta

Ludzie bardziej dbają o jakość składników, których używają do przygotowania swoich posiłków. Ten pozytywny trend wydaje się powoli wygasać pod koniec. Takie myślenie jest niekorzystne dla zdrowia i szybko się zwróci! Planując świąteczne menu warto postawić na producentów promujących zdrową kuchnię.

Przepisy na wigilię po babcinemu

Zeszyt zawierający przepisy kulinarne był prezentem, który niemal każda gospodyni domowa otrzymała od swojej babci lub mamy. Nie używały one wtedy tylu chemicznych dodatków i sztucznych zamienników. Nadchodzi czas świąt, kiedy je się najwięcej, dlatego warto zajrzeć do babcinych zapisków, które pomogą wyczarować tradycyjne potrawy, wolne od nowoczesnych dodatków.

Kolacja wigilijna i Boże Narodzenie na całym świecie

Choć polskie jedzenie jest najlepsze, istnieje wiele innych inspiracji kulinarnych. Możesz zaskoczyć swoich bliskich wigilijnym daniem z innego kraju, aby zaoszczędzić im jedzenia ciężkich, tłustych potraw.

Jak zachować umiar w Święta Bożego Narodzenia

Wigilia to dopiero początek. W większości domów kulinarna uczta trwa kilka dni. Zamiast kontynuować menu z kolacji wigilijnej, zaplanuj lżejsze menu na kolejne dni. Pozwoli to uniknąć wielu problemów żołądkowych i ograniczy ilość rozpusty.

Jak schudnąć w sylwestra

W czasie świąt Bożego Narodzenia łatwo stracić umiar, zwłaszcza gdy Nowy Rok jest już za nami. Koniec bieżącego roku to idealny moment, by sobie pobłażać, a potem wrócić do swoich postanowień od 1 stycznia. Kiedy suwak lub guziki w sylwestrowej sukience nie chcą się dopiąć, problem jest oczywisty. Zanim jednak oddasz się kolejnemu kawałkowi sernika, pamiętaj, że Święta Bożego Narodzenia są dopiero za kilka dni, a konsekwencje braku ostrożności będą trwać tygodniami.

Warto przeczytać