Olej kokosowy staje się popularnym składnikiem polskich zdrowych potraw i naturalnych kosmetyków. Stosowany jest w kuchni jako alternatywa dla masła czy oliwy, a w pielęgnacji ciała ma silne właściwości nawilżające i odżywcze.

Olej kokosowy jest pełen bogactwa. Składa się przede wszystkim z nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu oleinowego, palmitynowego, laurynowego, linolenowego i. Do mieszanki można dodać również witaminy C, E i B2, a także kwasy foliowe oraz cenne pierwiastki, takie jak magnez, potas i cynk.

Olej kokosowy jest potężnym lekarstwem na wiele dolegliwości, ponieważ zawiera tak wiele cennych substancji. Olej kokosowy wspiera układ odpornościowy i poprawia krążenie. Regularne spożywanie oleju kokosowego zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy. Ma właściwości antybakteryjne, które pozytywnie wpływają na skórę z niedoskonałościami. Ponadto łagodzi i odżywia suchą i zniszczoną skórę. Jest skuteczny w łagodzeniu objawów takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Jest naturalnym środkiem, który może być stosowany u niemowląt z wrażliwą skórą i alergiami.

Czysty olej kokosowy, bez żadnych dodatków, jest świetny do pielęgnacji skóry i ciała. Jest świetny do łagodzenia podrażnień i nadawania skórze zdrowego wyglądu. Nałóż grubszą warstwę na łokcie, pięty i kolana (bo tam naskórek jest najbardziej wysuszony), lub na usta jako "awaryjny" błyszczyk. Właściwości kojące oleju kokosowego mogą pomóc w przypadku oparzeń słonecznych i otarć skóry. Odrobinę oleju kokosowego można nałożyć na włosy na noc, aby dodać im blasku i odżywienia. Jednak następnego dnia rano należy umyć włosy.

Połączenie oleju kokosowego z cukrem lub solą to świetny naturalny peeling . Nie tylko usunie martwy naskórek, ale także głęboko nawilży skórę. Możesz zrobić "ratunkową" odżywkę, dodając podgrzany olej do roztopionego miodu. Pomoże to w przypadku zniszczonych lub słabych włosów. Możesz zwiększyć efekt, dodając trochę oleju lnianego lub żółtka jajka. Zaufaj swojemu instynktowi i twórz nowe kosmetyki z wykorzystaniem oleju kokosowego w oparciu o swoje osobiste upodobania i doświadczenia.

Praca "od środka" otwiera szerokie możliwości dla naszej wyobraźni. Olej kokosowy jest oleisty, więc łatwo z niego zrobić płyn. Jest on również bardzo zdrowy. Olej kokosowy nadaje potrawom z jego udziałem subtelny kokosowy smak. Można go stosować w ciasteczkach i ciastach, a także w przepisach, w których może zastąpić masło. Kawa z mlekiem, czy egzotyczne smoothie będą miały smak przesiąknięty kokosem. Grzanki z serem i czosnkiem będą wyjątkowym przeżyciem. Oleju kokosowego można używać jako oleju do smażenia lub smarować nim pieczywo jak zwykłym masłem.

Ten niezwykły specyfik zyskuje na popularności i przynosi piękno i zdrowie większej liczbie osób. Olej kokosowy to cenny surowiec, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Olej kokosowy może być wykorzystywany na wiele sposobów. Najlepiej jednak wybierać olej kokosowy najwyższej jakości, nierafinowany lub z pierwszego tłoczenia. Tylko taki olej zachowuje wszystkie właściwości rośliny, z której został pozyskany.

Warto przeczytać