Jak jeść mądrze i zachować zdrowie? Choć może wydawać się to proste, ustalenie zdrowej diety może być trudne. Warto zasięgnąć profesjonalnej porady. Wielu znanych dietetyków wydało książki o zdrowym odżywianiu. Do jakich poradników dietetycznych warto zajrzeć? Poznaj najlepsze książki o zdrowym i świadomym odżywianiu!

Książki o zdrowym odżywianiu - którą wybrać?

Czy książki o zdrowym odżywianiu mają sens? Tak, warto je czytać. Można się z nich dowiedzieć podstaw zdrowego odżywiania, właściwości produktów spożywczych, zasad przygotowywania posiłków. Są świetnym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale nie wie jak. W książkach o żywieniu znajdziesz również przykładowe jadłospisy. Które książki warto trzymać na swojej półce, a które nie?

Zdrowe odżywianie bez tajemnic

Czy w przypadku dietetyki i zdrowego trybu życia można mówić o "terapii żywieniowej"? Tak, jest to możliwe. Tym bardziej, że medycyna chińska skupia się na tym zagadnieniu. Które z tych czynników mają największy wpływ na dietę? Jak możemy dostosować zasady chińskiej "terapii żywieniowej" do zachodnich realiów? Jakich pokarmów najlepiej unikać, a jakie są zalecane? Na te i inne pytania odpowiada książka "Food Therapy" autorstwa Joerga Kastnera. Jest to nieocenione źródło wiedzy dla studentów dietetyki i praktyków tradycyjnej medycyny chińskiej, a także dla każdego zainteresowanego pogłębieniem wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Ta książka pomoże Ci żyć długo i zdrowo.

Kuchnia Pięciu Przemian cieszy się coraz większą popularnością. Dietetyka chińska jest skarbnicą wiedzy, która może znacznie poprawić twoje zdrowie. Czy wiesz, że każdy pokarm ma inny wpływ na organizm? Na przykład pobudzająco lub uspokajająco. Co jeść, jeśli masz anemię, nadciśnienie lub inne schorzenia? Te szczegóły znajdziesz w książce Barbary Temelie & Beatrice Trebuth "Gotowanie według Pięciu Przemian", która jest obowiązkową pozycją wśród książek kucharskich.

Nie każda diagnoza nowotworowa musi być wyrokiem. Beata Bishop i Charlotte Gerson, autorki książki "Terapia dr Gersona - leczenie raka, innych chorób przewlekłych", pokazują, że wiele zależy od nas samych. Choć chemioterapia jest najskuteczniejszą metodą walki z rakiem, to chory organizm można leczyć w sposób naturalny, spożywając zdrowe produkty. Książka "Terapia dr Gersona" zawiera wszystkie niezbędne informacje, przykładowy jadłospis oraz metody pozwalające zachować wewnętrzny spokój i równowagę. Warto ją mieć w swojej kolekcji książek kucharskich.

Warto przeczytać