Są dobre dla zdrowia serca, redukują stres i zawierają cenne minerały. Migdały są wysokokaloryczną przekąską, ale są znane ze swoich prozdrowotnych właściwości. Migdały są dobrym źródłem błonnika i witamin z grupy B. Jak migdały wpływają na urodę i zdrowie? Dowiedz się więcej o ich dobroczynnych właściwościach dla Twojego organizmu!

Korzystne właściwości migdałów. Dlaczego warto je jeść

Migdały mają wyjątkowy wpływ na nasze zdrowie. Migdały te, pochodzące z Bliskiego Wschodu , obniżają poziom cholesterolu we krwi, wspomagają odchudzanie oraz zapobiegają chorobom takim jak miażdżyca czy cukrzyca. Liczne badania potwierdziły ich korzystny wpływ na organizm. Dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i pierwiastków dla organizmu . Migdały są bogate w potas, który wzmacnia odporność i wygładza mięśnie szkieletowe i gładkie . Orzechy te są świetne dla osób, które doświadczyły stresujących momentów w swoim życiu. Mogą pomóc uspokoić nerwy i pomóc się zrelaksować.

Migdały stanowią świetną przekąskę. Mają wysoką zawartość witamin, białka i magnezu, co czyni je jednymi z najbardziej odżywczych orzechów. Można je jeść prosto z opakowania lub zmiksować na mleko migdałowe. Są często włączane do diet odchudzających lub wegetariańskich ze względu na wysoką zawartość witamin E i B2 oraz błonnika pokarmowego.

Kosmetyki z migdałami

Migdały są dobre dla zdrowia i urody. Olej migdałowy, wytwarzany z migdałów, był używany od wieków, aby zapewnić piękno i korzyści zdrowotne. Może być również stosowany na skórę, co jest świetne dla osób o wrażliwej lub suchej skórze. Zapobiega łamaniu się włosów i jest ratunkiem dla rozdwojonych końcówek. Może być również stosowany do ochrony włosów przed stylizacją termiczną.

Kwas migdałowy z kolei jest szeroko wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Jest jednym z najważniejszych kwasów AHA. Stosuje się go do leczenia lub usuwania przebarwień. Jest korzystny zarówno dla osób młodych z silnym trądzikiem, jak i tych z bardziej dojrzałą skórą. Delikatnie złuszcza, odmładza, wygładza i odświeża skórę. Odblokowuje pory, a także wyrównuje koloryt skóry twarzy. Jego dodatkową zaletą jest silniejsze działanie niż kwasu glikolowego, ale nie powoduje podrażnień i zaczerwienień. Kwas migdałowy może być również stosowany w leczeniu osób, które palą papierosy. Jest to świetny zabieg dla osób, których skóra jest matowa i szara.

Warto przeczytać