Kupując w drogerii kosmetyki do pielęgnacji skóry chcemy poprawić jej stan. Powinna być ona zdrowa, piękna i promienna. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładnie składom kupowanych przez nas kosmetyków, łatwo możemy się zniechęcić. Zdarza się, że mały słoiczek może zawierać mnóstwo konserwantów, a nawet szkodliwych substancji. Właśnie dlatego coraz więcej osób zwraca się ku organicznym, roślinnym produktom do pielęgnacji skóry. Efekty mówią same za siebie. Natura jest naszym największym sprzymierzeńcem w dbaniu o urodę i warto skorzystać z jej licznych zalet!

Prawda o biokosmetykach

Kosmetyki naturalne cieszą się niesłabnącą popularnością. W czasach, w których chemia jest wszędzie wokół nas, ludzie chętniej wybierają produkty ekologiczne. Choć kremy i maseczki to najczęstsze miejsce, w którym można znaleźć zdrowe składniki pochodzące z roślin, można je również znaleźć w produktach do włosów i preparatach antycellulitowych. Należą do nich m.in. olej arganowy, wyciąg z papai, aloes i nagietek. Jednak niemal wszystkie rośliny mają cenne składniki, które są dobre dla skóry. Biokosmetyki mogą być droższe, ale z pewnością piękną skórę i zdrowie zawdzięczasz naturze. Jakie naturalne produkty możesz stosować, aby wspomóc swoją codzienną pielęgnację?

Jakie są zalety kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki naturalne są modne czy popularne nie tylko ze względu na szum medialny. Ludzie coraz częściej sięgają po kosmetyki naturalne, aby dostarczyć swojej skórze cennych witamin z ekologicznych źródeł. Badania wykazały, że wiele kremów zawierających syntetyczne składniki nie przynosi korzyści skórze. Wiele osób mających problemy z trądzikiem przyznaje, że organiczna pielęgnacja skóry jest najlepszym rozwiązaniem. Ekstrakty są bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina E, która dodaje skórze blasku i promienności. Niektóre kosmetyki zawierają wyciągi z roślin azjatyckich, syberyjskich lub tropikalnych. Wiele z tych roślin występuje tylko w jednym regionie świata, więc ich unikalne właściwości czynią je bardzo wyjątkowymi. Bardzo popularne są kosmetyki zawierające błoto z Morza Martwego, czy "bomby witaminowe", takie jak ekstrakty z mango, bananów, papai czy... kumkwatu. Odżywiają one skórę i nadają jej zdrowy, piękny koloryt.

Kosmetyki naturalne - zdrowe czy nie?

Kosmetyki naturalne są hipoalergiczne, co jest ich kolejną zaletą. Ponieważ są produkowane z naturalnych składników, ich stosowanie jest bezpieczniejsze niż tych, które można znaleźć w produktach drogeryjnych. Oznacza to, że mogą je stosować osoby o wrażliwej skórze lub skłonnej do podrażnień. Ryzyko przedostania się do organizmu szkodliwych substancji jest zminimalizowane. Organiczne oznacza, że składniki są przede wszystkim "pochodzące z natury". Dzięki temu są zdrowsze i korzystniejsze dla organizmu. Należy pamiętać, że kosmetyki organiczne bez konserwantów i utrwalaczy mogą wymagać innych warunków przechowywania niż zwykłe kosmetyki i ich trwałość może być krótsza. Produkty organiczne są mocną opcją. Jednak z produktów ekologicznych należy korzystać rozsądnie.

Warto przeczytać