5 sposobów na studenckie oszczędzanie | studenckie oszczędzanie

Home / Mieszkanie / 5 sposobów na studenckie oszczędzanie | studenckie oszczędzanie

5 sposobów na studenckie oszczędzanie | studenckie oszczędzanie

Chyba większość z nas, na własnej skórze przekonało się jak wygląda prawdziwy budżet studencki. Zwłaszcza na samym początku przygody ze studiowaniem. 😉 Wszyscy wiemy, że to piękne i zwariowane czasy, które później wspomina się latami, ale niestety sport ten nie należy do tanich. Rachunki, wynajem akademika lub mieszkania, narzędzia niezbędne do nauki czy w końcu pieniądze na towarzyską sferę życia są potrzebne. Łapcie więc nasze rady odnośnie tego jak zaoszczędzić jako student i wykorzystajcie ten piękny czas na maksa! Dobre dwa tygodnie za nami, ale nie jest jeszcze za późno, by nadrobić zaległości. 🙂

1. Koniec z impulsowymi zakupami

Często mogą być kuszące, ale gwarantujemy, że jeśli odłożycie decyzję na później to może się okazać, że te nowe ubrania na promce wcale nie są Wam potrzebne. Jeśli raz się skusicie, to później już będzie dużo łatwiej. Dlatego zamiast tego, wypunktujcie rzeczy, które naprawdę mogą się przydać i cierpliwie szukajcie promocji czy po prostu lepszych ofert – z pewnością gdzieś w otchłaniach Internetu i takie się znajdą!

2. Nie rób zakupów kiedy jesteś głodny

Totalnie odradzamy chociaż wiemy, że kiedy doskwiera głód może być bardzo ciężko! Właśnie takie momenty są okazją do wydawania pieniędzy, które nie powinny opuszczać portfela. Sposób jest tylko jeden i brzmi dokładnie tak jak wyżej – nie rób po prostu zakupów na głodnego. 🙂 Brzmi łatwo, ale wymaga ogromnego samozaparcia, jednak wierzymy, że się uda!

3. Korzystaj ze zniżek studenckich

Legitymacja studencka w ruch i do dzieła! W końcu od czegoś te zniżki są! I może głównie dotyczą tej towarzyskiej sfery naszego życia, ale z pewnością przydadzą się na wiele okazji. Restauracje, bary, kino i nie tylko! Wystarczy zorientować się w temacie obecnych promocji i voila – obejdzie się bez nadszarpywania studenckiego budżetu!

4. Wspólne mieszkanie? Dlaczego nie!

Akademik to jedno rozwiązanie, ale coraz bardziej popularne to wynajmowanie pokoju w studenckim mieszkaniu. 🙂 W tym jesiennym okresie ofert jest mnóstwo, lecz jeśli szukacie kompana do wspólnego zamieszkania razem, spróbujcie dodać ogłoszenie  i się dogadać. Z pewnością znajdzie się ochotnik!

5. Zaplanuj wydatki

Może i ostatnie, ale również szalenie ważne – planuj! To klucz do sukcesu w oszczędzaniu. I wiemy, że na studiach może być z tym ciężko, ale jeśli wyrobicie w sobie ten nawyk, to z czasem będzie o wiele łatwiej. A jeśli macie z tym problem, to spróbujcie z kalkulatorem studenckim – może okazaj się całkiem niezłą pomocą, zwłaszcza na początek. Do dzieła!

Polecane posty
']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
Napisz do nas

Niestety nie jesteśmy online. Napisz do nas maila, a my postaramy się na niego odpowiedzieć tak syzbko jak to jest możliwe!

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.